NOVÉ TERMÍNY ČOSKORO

Storytelling zmenil môj život a pomohol mi nájsť svoje miesto v ňom.

Workshop pre začínajúcich a mierne pokročilých kameramanov či fotografov, ktorí chcú zlepšiť svoje znalosti v oblasti tvorby a postprodukcie videí. Naučím vás, ako v dnešnej rýchlej dobe sociálnych sietí, reelsiek a storyčiek vytvárať pútavé videá, ktoré ihneď vtiahnu pozornosť Vašich divákov.

Preberieme od základov výber a nastavenie techniky (kamery, objektívy, stabilizátory, mikrofóny, audio rekordéry, drony a všetko, čo mám vždy v batohu so sebou). Prejdeme si všetky situácie, do ktorých sa môžete dostať a ako v nich správne zareagovať. Ukážem Vám, ako pracujem so svetlom (prirodzeným a aj umelým) a ako točiť tak, aby ste mali v postprodukcii čo najmenej práce s expozíciou a farbami.

Ukážem vám, ako vnímať hudbu a následne do nej strihať tak, aby ste vytvárali gradáciu a príbeh. Samozrejme, na konci bude aj voľná diskusia pri pivku a chlebíčkoch, kde sa všetci lepšie spoznáme a môžeme spolu prebrať akékoľvek témy, ktoré Vás zaujímajú. Po dokončení tohto workshopu, budete mať vedomosti a nástroje, ktoré vám pomôžu vytvárať unikátne a pútavé príbehy.

Zoznam tém

správny výber a detailne nastavenie techniky • objektívy, filtre a rôzne “sklíčka” • záznam a spracovanie zvuku • príprava pred každým točením • kompozícia záberov a storytelling • práca s kamerou v manualnom režime (čas, clona, ISO, whiteballance, focus) • základy strihu a postprodukcie vo všetkých programoch • colorgrading • marketing & sociálne siete • voľná diskusia

ZOZNAM WORKSHOPOV

Termíny

UŽ ČOSKORO

Dĺžka ~ 3 hodiny

149€

289

Cena je platná do 01.01.2024

2023


Výber najlepších okamihov

PREHRAŤ

Registrácia a výber termínu

  Workshopy


  V ponuke mám niekoľko workshopov (individuálnych aj skupinových), či už pre začiatočníkov, pokročilých alebo profesionálov, ktorí chcú oživiť svoju tvorbu.

  ZOBRAZIŤ VŠETKY

  Matej Salát


  Mám 32 rokov, žijem v Žiline a milujem príbehy. Príbehy plné myšlienok, emócií, príťažlivosti a všetkých abstraktných atribút, z ktorých je zložený život. Každý záber, ktorý vytvorím, je mojim umeleckým vnímaním reality. Zachytávam ju ako tichý a nenápadný pozorovateľ, ktorý do nej nezasahuje, ale necháva ju jednoducho plynúť. Vznikajú tak unikátne okamihy plné spontánej lásky a šťastia. Tie následne umocním hudbou, správnou gradáciou a farebným spektrom, ktoré z nich spravia jedinečné umelecké dielo. Neustále sa učím, ako spájať kreatívnu (vizuálnu) a umeleckú (emotívnu) časť mojich videí do jedného harmonického celku. Je to proces, ktorý nemá koniec, má však začiatok.

  BLOG

  Užitočné rady, triky a zážitky zo života svadobného kameramana.

  ČLÁNKY