Trendy svadobných videí v roku 2020

Svadobnej video produkcii sa venujem už niekoľko rokov a za ten čas som si vytvoril svoj charakteristický štýl kamerovania a následnej postprodukcie. Neustále však sledujem najnovšie zahraničné trendy a snažím z nich vyberať tie najrelevantnejšie pre svoju prácu a slovenský trh.


Read More

S Apple 8 rokov na cestách

Môj subjektívny pohľad, na základe dlhoročných skúsenosti s mnohými zariadeniami, ktoré som za ten čas vystriedal. Mojím cieľom je opísať ich funkcionalitu a prínos pre mňa, ako svadobného kameramana.


Read More

Lucka, Miňo a ich vzájomná láska

Spolu s fotografom Radkom Škohelom sme sa stretli ráno u nevesty a začali sme dokumentovať celé prípravy a atmosféru svadobného dňa. Mojim zvykom je pracovať tak, aby som nijakým spôsobom nezasahoval do priebehu svadby a len ako tichý pozorovateľ dokumentoval všetky zaujímavé a krásne okamihy.


Read More

Svadba majsterky Slovenska v bikini fitness

Celá svadba, od príprav, obradu až po párty sa odohrávala v Hoteli Popovičky neďaleko Prahy. Začal som už tradične so záznamom príprav nevesty a ženícha. Timea bola naozaj krásna nevesta a bola pre mňa radosť s ňou pracovať. Obrad sa konal vonku v hotelovom parku. Po obrade sme sa spolu s fotografom šli prejsť po parku a natočili a nafotili sme mnoho krásnych záberov.


Read More

Marketing svadobného kameramana

Marketing každej jednej spoločnosti, ale aj každého jedného freelancera sa líši, či už vo vizuále, obsahu alebo platformách, cez ktoré sa prezentujú. Tento článok je o službách, aplikáciach a sociálnych sieťach, ktoré používam ja na zdielanie a prezentáciu svojej tvorby. Každá je niečim špecifická, má svoje výhody a využitie.


Read More

Ako som točil svadbu bikini fitness?

Tento rok som točil mnoho krásnych a zaujímavých svadieb. Jednou z nich bola aj svadba bikini fitness Sabíny Plevákovej. Bola to svadba plná energie a dobrej nálady. Spolu s fotografom Danielom Kaplavkom sme okrem svadobného dňa v Kursalone fotili a točili aj portréty v Rakúskom Schlosshofe.


Read More

Svadba na najkrajšom mieste v Gruzínsku

Spolu s fotografom Danielom Kaplavkom sme sa vybrali na svadobný trip do tejto čarovnej krajiny. Popravde som ani nevedel, čo všetko nás tam čaká a ako to celé dopadne. Veľmi som sa však tešil, hlavne kvôli úžasným lokalitám, ktoré sme mali v pláne navštíviť. Gruzínsko z ďaleka prekonalo všetky moje očakávania a odniesol som si odtiaľ mnoho skvelých zážitkov.


Read More

Ako vyzerá deň svadobného kameramana?

Letím ponad Paríž, vychutnávam si čarovný vyhľad na Eifelovu vežu, keď v tom počujem niečo zvláštne. Obzriem za seba a vidím, ako sa ku mne približuje 50 metrová Godzilla. Strhnem svoj lietajúci koberec do strany a len tak tak sa vyhnem dúhe, po ktorej beží stádo divých jednorožcov. Všetky po mne začnú nahnevane, jednohlasne pískať.


Read More

Nezabudnutený svadobný trip na Islande

Vždy som sníval o tom, že raz budem točiť na Islande. Neustále som pozeral svadobné ale aj rôzne iné videá z tejto čarovnej krajiny a niekde vo vnútri som cítil, že sa mi to určite raz splní. Netušil som však, že tak skoro a tak intenzívne. Všetky zážitky som zhrnul do jedného krátkeho článku na mojom blogu.


Read More