Úvod do sveta svadieb

Každý rok môjho života je pre mňa niečim výnimočným. Rok 2017 bol však pre mňa jeden z najlepších. Postupne som spoznával Bratislavu a množstvo nových ľudí, ktorí prišli do môjho života. Väčšina z nich bola z našej svadobnej branže a tak sme väčšinou diskutovali o technike a zážitkoch z práce. Tá bola na brutálnom vzostupe a neustále mi pribúdali zaujímavé a exkluzívne svadby, nielen na Slovensku ale aj v zahraničí.

Moja prvá zahraničná svadba bola v Nemecku v malom mestečku Simbach am Inn. Taktiež som mal niekoľko svadieb v Čechách a Rakúsku. Slovenské svadby ale vôbec svojou kvalitou nezaostávali a tak som sa dostal do mnohých krásnych priestorov, ako napríklad Elesco Modra, Villa Nečas Žilina, Zlatý Kľúčik v Nitre a mnoho ďalších, ktoré si môžete pozrieť na mojom VIMEO účte.

Nová technika

Ako šli hore nároky na moju video produkciu, musel som držať krok a posúvať sa aj po technickej stránke. Kúpil som si teda druhé telo, Sony A6500, nový dron Mavic Air, množstvo exotických objektívov ako Pancolar či Helios. Keďže som za svadbami cestoval niekedy aj stovky kilometrov, kúpil som si aj nové auto – Toyotu C-HR Hybrid. Na tvorbu backstage fotiek a videí som si kúpil iPhone X, ktorý sa stal mojim každodenným pomocníkom na cestách. Vybavil som tak kedykoľvek maily, pridal fotky na sociálne siete, zapísal si poznámky či zostrihal krátke story na Instagram.

Množstvo nezabudnuteľných zážitkov

Zažil som aj množstvo skvelých dobrodružstiev. Spolu s Katkou sme sa vybrali na Eurotrip, kde sme precestovali Rakúsko, Taliansko, Francúzsko až do Monaka. Taktiež sme boli spolu pozrieť Katkinu kamošku v Dubline v Írsku. Okrem zahraničných tripov som bol aj na niekoľkých stretnutiach a akciách, kde som sa zoznámil so skvelými kolegami fotografmi a kameramanmi zo svadobnej sféry. Zorganizoval som taktiež aj svoj prvý Workshop. Bol to naozaj nezabudnuteľný rok, ktorý ma posunul ďalej nielen vo video produkcii ale aj v mojom živote.

Podobné články

Vo svojom blogu mám množstvo rôznorodých článkov, nielen pre svadobné páry, ale aj pre kameramanov či fotografov. Technológie, trendy, marketing ale aj zážitky z môjho života. To všetko nájdete na mojom webe.

Matej Salát

Som svadobný kameraman, pôsobím na Slovensku ale aj v zahraničí. Mám svoj vlastný, charakteristický štýl videí, ktoré zachytávajú číre emócie ľudí a vytvárajú unikátny príbeh. Úsmevy, slzy, iskry v očiach či pery počas prvého bozku dvoch milujúcich sa mladomanželov. Sú to ľudia, ktorí tvoria moje príbehy

Páči sa Vám moja tvorba?

Ak plánujete svadbu a zaujala Vás moja práca, neváhajte a napíšte mi. Bookujem len obmedzený počet termínov, aby som mal dostatok času na individuálny prístup ku každému klientovi.

O mneKontakt