Množstvo krásnych svadieb

Ďalšia etapa môjho života je za mnou a ja sa posúvam vo svojom živote zas o krok ďalej. Rok 2018 bol naozaj rokom plným veľkých zmien. Svadba, nové bývanie, priateľstvá a mnoho príbehov plných emócií. Tak vyzeral v skratke tento úžasný rok. Ešte pred začatím svadobnej sezóny som sa šiel “povzdelávať” ale hlavne sa zabaviť s kolegami na Festival svadobných fotografov a kameramanov do malého mestečka Litomyšl v Čechách. Tam som sa aj zoznámil s Erikou a Mattom, s ktorými som si rok na to slnil svoj najväčší sen – Island. Trochu som to prehnal s rezerváciami a tak sa mi na rok 2018 nakopilo neuveriteľných 43 svadieb.

Točil som nielen soboty, piatky ale často aj počas pracovného týždňa. Na niektoré svadby však nikdy nezabudnem. Boli to najmä zahraničné svadby, vo Francúzsku, Grécku alebo Rakúsku. Najviac vo mne však zarezonovala svadba Veroniky a Ivanky vo Ville Nečas, ktorá sa po zverejnení dostala takmer do všetkých médií a v priebehu pár dní videlo môj svadobný klip takmer štvrť milióna ľudí.

Zmena môjho myslenia

Najväčším posunom bol však hlavne môj mindset. Prestal som sa dívať na práce a úspechy druchých ľudí a zameral som sa na len seba a svoje sny. Nechcel som žiť priemerný život a robiť tuctové videá. Uvedomil som si, že mojou prácou je zvečňovať lásku dvoch ľudí, každý týždeň na inom úžasnom mieste a so skvelými ľudmi. Začal som teda porušovať všetky zaužívané pravidlá a pri tvorbe som sa riadil výhradne svojími pocitmi. Dokazal som tak vďaka tomu vyvolať emócie a rozplakať úplne neznámych ľudí. Neskutočne som si začal užívať svoju prácu a dodnes si ju užívam.

Štatistiky a čísla roku 2018

Tento rok som začal aj s podrobnejším mapovaním môjho života a práce. K tomu mi pomáhali rôzne aplikácie a služby, či už Timing v Macbooku alebo Life Cycle v iPhone. Mám teda niekoľko zaujímavých štatistík zaznamenávaných počas celého roku 2018.

V programe na strih videí Adobe Premiere Pro som pracoval presne 493 hodín, najproduktívnejšie v STREDY a medzi 10:00 a 11:00 ráno. Najdlhšie som spracuvával svadbu Denisky a Geoffrey vo Francúzsku – 23 hodín a 19 minút. Spolu som natočil na 43 svadbách 184 hodín videí (7.3TB dát). Presne 11946-krát som klikol na kamere tlačidlo REC. Na drone Mavic Air som nalietal 123 kilometrov počas 17 hodin letu. Počas svadieb som prešiel približne 475 tisíc krokov. Zaznamenal som presne 387 bozkov. Za svadbami som na aute prešiel 18531 kilometrov. Všetky moje svadobné klipy mali spolu 218 tisíc pozretí. Bola to poriadna jazda! Celé som si to však neskutočne užil a už teraz sa teším na ďalšiu svadobnú sezónu.

Podobné články

Vo svojom blogu mám množstvo rôznorodých článkov, nielen pre svadobné páry, ale aj pre kameramanov či fotografov. Technológie, trendy, marketing ale aj zážitky z môjho života. To všetko nájdete na mojom webe.

Matej Salát

Som svadobný kameraman, pôsobím na Slovensku ale aj v zahraničí. Mám svoj vlastný, charakteristický štýl videí, ktoré zachytávajú číre emócie ľudí a vytvárajú unikátny príbeh. Úsmevy, slzy, iskry v očiach či pery počas prvého bozku dvoch milujúcich sa mladomanželov. Sú to ľudia, ktorí tvoria moje príbehy

Páči sa Vám moja tvorba?

Ak plánujete svadbu a zaujala Vás moja práca, neváhajte a napíšte mi. Bookujem len obmedzený počet termínov, aby som mal dostatok času na individuálny prístup ku každému klientovi.

O mneKontakt